TOP 3 najpiękniejszych miejsc wakacyjnych

wakacje

Gorący piasek, szum morza i piękne widoki – czego chcieć więcej? Okres wakacyjny to czas, kiedy na chwilę można odpocząć od trudów codziennego życia i skupić się tylko na sobie i własnych potrzebach. Gdzie się wybrać, aby poczuć się jak w raju? Oto TOP 3 najpiękniejszych rejonów na wakacje według znanych portali.

 1) Wyspy Kanaryjskie, czyli spokój i czarny piasek

Jest to malowniczy archipelag złożony z 7 wysp położonych na Ocenie Atlantyckim, należący do Hiszpanii. Region ten ma dwie stolice, położone na dwóch największych wyspach – Las Palmas na Gran Canarii oraz Puerto de Tenerife na Teneryfie. Główną atrakcją tego miejsca jest fakt położenia wysp na podłożu wulkanicznym, dzięki czemu na większości wysp mamy do czynienia z urokliwym i gorącym czarnym piaskiem na plaży. W połączeniu z chłodniejszym oceanem tworzy duet idealny. Temperatura w tym regionie przez cały rok nie schodzi poniżej 18 stopni Celsjusza, a latem dochodzi do 30 kresek powyżej zera. Charakterystyczne dla Wysp Kanaryjskich jest to, że „chmury opalają równie mocno jak słońce” – mówią miejscowi, a więc nawet podczas pochmurnych dni jesteśmy w stanie mocno się opalić. Warto jest odwiedzić większe miasta – chociażby stolice, aby zwiedzić nietuzinkowe i kolorowe miejsca, z których słyną Wyspy Kanaryjskie.Podobno w tym mieście jest też najwięcej firm z zakładami sportowymi. Bukmacherzy z tego rejonu podbili serca turystów.

2) Lazurowe Wybrzeże – Francja pod palmami

Idealne miejsce dla ludzi, którzy nie tylko lubią wylegiwać się godzinami na plaży, ale chętnie skorzystają z okazji, aby pochodzić po górach. Liczne szlaki zachęcają do odwiedzin Alp Nadmorskich. Lazurowe Wybrzeże rozciąga się miejscowości Cassis, aż p włoską granicę. Oczywiście główną atrakcją jest jednak szeroka, piaszczysta plaża i palmy pod którymi można choć na chwilę schować się przed upałem. Temperatura zimą nie spada poniżej 14 stopni Celsjusza, a w najcieplejszych miesiącach osiąga nawet 40 stopni. Warto jest wybrać się do najpopularniejszych kurortów, takich jak Cannes, czy Saint-Tropez, jednak dla osób lubiących ciszę i spokój polecamy mniejsze, malownicze kurorty, które są niemniej urokliwe od tych najbardziej znanych miast Riwiery Francuskiej.

3) Toskania, czyli Włochy o aromacie wina

Toskania to przede wszystkim raj dla smakoszy. W tym rejonie tworzy się najlepsze i uznawane w całej Europie wina, ale także oliwki, oliwa, sery. Kulinarnie kraina ta stoi na najwyższym poziomie. Oprócz wielu malowniczych winnic, popularne wśród turystów są oczywiście kurorty nadmorskie nad Morzem Liguryjskim. Co więcej piękno Toskanii to również górzysty teren – przeważają tutaj wyżyny i pagórki, dzięki czemu świetnie eksponowane są włoskie winnice. Pogoda we Włoszech dogodzi nawet najbardziej ciepłolubnym – latem termometry wskazują do 40 stopni. Tutaj zimy jednak są chłodniejsze, ponieważ temperatury mogą spadać w okolice zera. Stolicą tego regionu jest zabytkowa Florencja, którą odwiedzają miliony turystów rocznie.

źródło: https://betonline.net.pl

Zostaw komentarz