Bytom – co warto zobaczyć?

miasto Bytom

Nawet jeśli przyjeżdżasz do Bytomia ze względów służbowych, warto mieć rozeznanie, jakie atrakcje oferuje to miasto. Dzięki temu w chwilach wolnych będziesz wiedzieć, jak atrakcyjnie spędzić czas. Z ofertą turystyczną Bytomia powinny się też zapoznać firmy planujące organizację wyjazdu integracyjnego w tym mieście. Nic tak bowiem nie złączy uczestników, jak wspólne, nowe doświadczenia. Poznaj więc teraz możliwości tej wyjątkowej miejscowości.

Najpopularniejsze zabytki Bytomia

Zwiedzanie każdego miasta zaczynamy zazwyczaj od obejrzenia znajdujących się w nim zabytków. Pod tym kątem Bytom nie zawiedzie miłośników historii i architektury. Miasto posiada bardzo ciekawą i zróżnicowaną zabudowę, która zachwyca turystów nie tylko z Polski ale i z zagranicy.

Do obiektów, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Bytomiu, należą Stary Rynek, kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Plac Klasztorny, franciszkański kościół pw. św. Wojciecha, barokowy kościół pw. Ducha Świętego, Pac Grunwaldzki oraz mury obronne.

Bytom – oferta kulturalna

Jednak Bytom to nie tylko zabytki, to również bogata oferta kulturalna. Będąc w tym mieście warto zajrzeć do Muzeum Górnośląskiego czy Galerii Motoryzacji i Techniki. Na uwagę zasługuje również Domek Matki Ewy, w którym znajduje się niewielkie muzeum przedstawiające życie i działalność Ewy von Tiele – Winckler. Z kolei miłośników staroci zapraszamy na comiesięczny jarmark, na którym można znaleźć naprawdę wyjątkowe okazy.

Będąc w Bytomiu koniecznie musisz przejechać się najstarszą na świecie czynną kolejką wąskotorową, która funkcjonuje od 1853 roku. Pojazd pokonuje 21-kilometrową trasę od Bytomia do Miasteczka Śląskiego. Warto również skorzystać z przejażdżki „Zaczarowanym Tramwajem” o numerze 38. Podróż tym wyjątkowym pojazdem zabierze Was w niezapomnianą podróż w czasie.

Na uwagę turystów zasługują również zabytki techniki województwa śląskiego, a wśród nich Elektrociepłownia Szombierki. Ponadto, będąc w Bytomiu, polecamy odwiedzić kopalnię Rozbark czy szyb Krystyna oraz znajdujące się obok niego pełnowymiarowe pole golfowe.

Bytom dla miłośników przyrody

Z kolei na miłośników przyrody również czekają nie lada atrakcje. Bytom bowiem, wbrew pozorom, jest miastem bardzo zielonym i dysponuje ciekawymi miejscami, gdzie można odpocząć od codziennego zgiełku. Szczególnie polecamy odwiedzić Żabie Doły, rezerwat leśny Segiet, Suchogórski Labirynt Skalny czy Miechowicką Ostoję Leśną.

Jak widać, Bytom posiada bardzo szeroką ofertę turystyczną, spośród której każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli przy tym postawcie na tani i zlokalizowany blisko centrum nocleg w Boutique Hotel’s Bytom, to macie gwarancję najlepszego dostępu do wszystkich wyjątkowych miejsc tego miasta. Pełna oferta dostępna na: https://www.hotels24.com.pl/

Zostaw komentarz