Urlop w dobie pandemii – gdzie warto wyjechać?

Wyjazd na urlop

Wybuch pandemii koronawirusa przyczynił się zmian na całym świecie w niemalże każdym sektorze działalności. Podobnie wygląda kwestia związana z wyjazdami Polaków. Obecnie większość decyduje się na wypady w granicach polskiego kraju. Gdzie zatem wyjechać i na jakie aktywności postawić? Świetną podpowiedź stanowi np. przewodnik turystyczny po Krakowie jak i każdy inny po Polskim kraju. A więc do dzieła!

Weekend w stolicy

Stare Miasto należy do najstarszego ośrodka miejskiego w Warszawie. Stanowi ono zespół architektury zabytkowej z XVII i XVIII wieku. Kompletnie zniszczone w czasach II Wojny Światowej, które zostało później odbudowane. W 1980 roku zostało wpisane na listę, która stawia Warszawską Starówkę jako przykład prawie identycznej rekonstrukcji. Będąc w Warszawie można odwiedzić także takie miejsca jak Muzeum Historii Żydów Polskich, Centrum Nauki Kopernik, Krakowskie Przedmieście, Pałac Łazienkowski wraz z Łazienkami Królewskimi, Pomnik Bohaterów Getta, Cmentarz Wojskowy na Powązkach czy Grób Nieznanego Żołnierza.

Przewodnik turystyczny po Krakowie

Przeglądając przewodnik turystyczny po Krakowie możemy napotkać na takie miejsca jak Kościół Mariacki, Wzgórze Wawelskie, Centrum Kongresowe, Smocza Jama, Sukiennice, Rynek Główny, Barbakan i mury oraz wiele innych i ciekawych miejsc wartych zobaczenia podczas weekendowego wypadu w to miasto. Oprócz słynnych zabytków Kraków cieszy się licznymi zielonymi miejscami takimi jak Błonie, Zakrzówek, Bulwary Wiślane, Zalew Nowohucki czy Bagry, które są również godne uwagi szczególnie w upalne dni.

Wyjazd na urlop

Jura Krakowsko-Częstochowska

Ciekawym miejscem do zwiedzania w Polsce jest Jura Krakowsko-Częstochowska. To bardzo malowniczy region w naszym kraju. Osoby preferujące spacery nie zostaną zawiedzeni wizytą w Dolinie Prądnika, która mieści się w Ojcowskim Parku Narodowym. Zamek w Pieskowej Skale poleca się osobom, lubiącym historyczne miejsca. Mieści się tam Muzeum dostępne dla turystów przez cały rok. To doskonałe miejsce również dla miłośników wspinaczek, zarówno mniej jak i bardziej doświadczonych. Do wspinaczki przystosowano pojedyncze skały jak i całe pasma. Najbardziej popularne punkty do tego typu aktywności to Dolinki Podkrakowskie, Skały Polesickie oraz Skalne Miasto Podzamcza. Osoby, które nigdy nie próbowały, a chciałyby zmierzyć swoich sił powinny skorzystać z oferty z okolicznych szkółek, które znajdziemy w Bolechowicach, Podlesicach oraz Rzędkowicach.

Przełom Dunajca w Pieninach

Doskonałym miejscem na wakacje jest malowniczy Przełom Dunajca. Któż nie marzyłby o spływie rzeką, która płynie w głębokim, wapiennym wąwozie. Rzeka ta słynie z licznych zakrętów. Najbardziej charakterystyczny dla tego miejsca jest spływ drewnianymi tratwami, które obsługują flisacy. Trasa spływu rozpoczyna się na przystani w Sromowcach-Kątach przy parkingu Pienińskiego Parku Narodowego. Długość tej trasy wynosi 15 km, zajmuje to mniej więcej 2 lub 3 godziny w zależności od poziomu wody. Podczas spływu Dunajec staje się rzeką graniczną Polski i Słowacji, co powoduje, że przez jakiś czas turyści znajdują się po stronie słowackiej.

Zostaw komentarz