Turnusy rehabilitacyjne nad morzem – dlaczego warto wziąć w nich udział?

Turnusy rehabilitacyjne w nadmorskich miejscowościach od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To przede wszystkim doskonała okazja do poprawy kondycji zdrowotnej uczestników. Takie wyjazdy są również szansą na przyjemne spędzenie czasu, zrelaksowanie się, spacery nad brzegiem morza, czy nawiązanie nowych przyjaźni. Dlaczego warto skorzystać z takiej okazji?

Turnusy rehabilitacyjne — na czym polegają?

Turnusy rehabilitacyjne można określić, jako grupowe wyjazdy dedykowane osobom, które cierpią na określone dolegliwości zdrowotne. Ich uczestnicy to najczęściej osoby z niepełnosprawnością lub zmagające się z komplikacjami zdrowotnymi po przebytym wypadku, czy chorobie. Mają one za zadanie poprawić sprawność fizyczną pacjentów poprzez aktywną rehabilitację. Dodatkowo zawierają one elementy tradycyjnego wypoczynkowego wyjazdu. Minimalny czas trwania turnusu rehabilitacyjnego to 2 tygodnie.

Z jakich korzyści mają szanse skorzystać uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych nad morzem?

Osoba biorąca udział w turnusie rehabilitacyjnym nad morzem może skorzystać z szeregu zalet takich jak m.in.

  • polepszenie stanu zdrowia,
  • odczucie ulgi w bólu, który wynikają z określonych problemów zdrowotnych,
  • okazja do odkrycia nowych zainteresowań,
  • lepsze samopoczucie związane z dostępem do szeregu przyjemnych aktywności takich, jak wypoczynek na nadmorskich plażach, czy spacery podczas wschodu słońca, 
  • poprawę odporności, funkcjonowania układu krążenia i płuc, co jest związane z wysoką zawartością jodu w nadmorskim powietrzu,
  • nawiązanie nowych, wartościowych znajomości,
  • okazja do samorozwoju,
  • bogata oferta ośrodków rehabilitacyjnych, która stwarza możliwość wybrania miejsca i terminu turnusu najlepiej dostosowanego do swoich indywidualnych potrzeb,
  • szansa na podziwianie przepięknych widoków morza, zachodów słońca i piaszczystych plaż,
  • możliwość skorzystania z dofinansowanie do tego rodzaju wyjazdu przez osoby z lekkim, znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, a także grupą inwalidzką, a także stałą lub częściową niezdolnością do pracy.

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem, jako sposób na poprawę kondycji fizycznej

Podstawową korzyścią, z jakiej mogą skorzystać osoby, które zdecydowały się na udział w turnusie rehabilitacyjnym, jest zauważalna poprawa sprawności organizmu. Wszystko za sprawą profesjonalnych zabiegów dostosowanych do indywidualnych potrzeb uczestników przeprowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów dysponujących nowoczesnym, profesjonalnym sprzętem. Pozytywny wpływ na kondycje uczestników mają również przeprowadzone podczas takiego wyjazdu masaże, czy zajęcia, które zachęcają ich do wykonywania dostosowanej do własnych potrzeb zdrowotnych i możliwości aktywności fizycznej, co również ma pozytywny wpływ na ich witalność.

Turnus rehabilitacyjny nad morzem — doskonały sposób na relaks i wypoczynek

Turnus rehabilitacyjny nieco różni się od pobytu w sanatorium, ponieważ nie jest on skupiony jedynie typowo na zabiegach zdrowotnych, ale również stanowią znakomitą okazję do wzajemnej integracji, zrelaksowania się i odpoczynku. Spora ilość wolnego czasu, a także dogodna lokalizacja w malowniczych, a zarazem spokojnych, nadmorskich miejscowościach sprzyja pogłębianiu więzi, rozwijaniu swoich pasji i przyjemnemu spędzeniu czasu. Bliskość z naturą, przyjemna morska bryza, przepiękne widoki, czyste, bogate w jod powietrze, a także dogodne warunki panujące w takim ośrodku mają pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka.

Zostaw komentarz