Sprawdź gdzie lecieć na wakacje zimą? Na jakie ciepłe kraje postawić

Nad ocean indyjski czy nad spokojny. A może Adriatyk lub piękne skąpane w słońcu plaże Dubaju? Gdzie jechać na wakacje zimą, aby cieszyć się słońcem z niesamowitymi widokami w tle? Takie pytania zadaje sobie wielu z nas szukając idealnej alternatywy dla nart czy też snowboardu. Sprawdźmy więc na jakie kierunki postawić decydując się na zimowy urlop w ciepłych krajach.

Wakacje w zimie – a może Egipt?

Jeśli szukamy stosunkowo taniego kierunku wakacyjnego z gwarancją ciepła w tle, wówczas Egipt będzie świetną opcją. To bardzo dobra decyzja także wtedy, kiedy zależy nam na rodzinnych wakacjach w hotelu oferującym rozmaite animacje, dobrą infrastrukturą basenową, jak również smacznym jedzeniem. Egipt to synonim odpoczynku od zgiełku oraz tłumów, jak również szumu wielkich aglomeracji.

Idealny przepis na wakacje zimą – Fuerteventura

Fuerteventura to jedna z hiszpańskich wysp, która przyciąga niczym magnes miłośników windsurfingu, plażowania na przepięknym, złotym piasku w tle z zapierającymi dech w piersiach widokami na lazur oceanu. Nie można przejść także obok tutejszej infrastruktury hotelowej i świetnej bazy wypadowej na całodniowe wycieczki. Fuerteventura to także synonim jednych z najpiękniejszych plaż świata w tle z bardzo dobrym jedzeniem i przyjaznymi mieszkańcami.

Wakacje w zimie – Kenia

Kenia to kolejny kierunek na wymarzone wakacje w zimie. To piękna rafa koralowa, niesamowity kolor ciepłego oceanu wraz z hotelami, które oferują różne standardy jakości. Tutaj nie można się nudzić. Można odwiedzić to miejsce zarówno z przyjaciółmi, jak i rodziną i zwiedzić między innymi narodowe parki z setkami dzikich zwierząt, a w tym hipopotamami, lwami, żyrafami, słoniami. Co przemawia za odwiedzeniem Kenii w zimie to także fakt, że komarów jest tu wówczas jak na przysłowiowe lekarstwo. Nie bez znaczenia pozostaje także gwarancja słońca – stosunkowo wysokich temperatur.

A może Tajlandia? Tak – to idealny kierunek na zimowe wakacje

Tajlandia to przepis na orientalną podróż pełną niesamowitych wrażeń. To lazurowe, przepiękne morze, piękne szerokie i piaszczyste plaże wraz z niesamowitymi, otwartymi mieszkańcami w pakiecie. Tajlandia to także przepis na różnorodność przyrody zarówno na lądzie, jak i na wyspach. To idealny kierunek na spotkanie z dziką przyrodą, zwiedzanie narodowych parków jak również buddyjskich świątyń.

Zostaw komentarz