Narty w Czechach – gdzie pojechać?

Narty w Czechach

Sezon narciarski zbliża się do nas wielkimi krokami i miejmy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli na wyjazd na zagraniczne stoki. Z tego tekstu dowiesz się o 4 miejscach, które warto odwiedzić w Czechach, jeśli szukasz narciarskich wrażeń.

Przed wyjazdem wykup polisę narciarską

Wypadki i choroby chodzą po ludziach i tak naprawdę nigdy nie wiesz, kiedy coś Ci się przytrafi. Z tego powodu przed wyjazdem powinieneś zaopatrzyć się w polisę narciarską dopasowaną do Twoich potrzeb. Przed podpisaniem umowy koniecznie przeczytaj OWU i poznaj wszystkie wyłączenia od odpowiedzialności oraz kwoty gwarantowane. Dowiedz się również, jak ubezpieczyciel podchodzi do zakażenia koronawirusem. Sprawdź też, jak rozszyfrować najpopularniejsze skróty zawarte w umowach: https://www.radioem.pl/doc/6206002.Polisa-narciarska-jak-rozszyfrowac-umowe

1. Špindlerův Mlýn

Jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Czechach. Polscy turyści bardzo lubią Szpindlerowy młyn ze względu na jego bliskość do granicy. Ośrodek jest położony w pobliżu Szklarskiej Poręby i Karpacza. Młyn składa się dwóch odrębnych kompleksów: Medvědín i Svaty Petr. Trasy narciarskie liczą aż 27 km i mają zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu każdy narciarz znajdzie coś dla siebie. Pomiędzy odrębnymi częściami ośrodka można przemieszczać się darmowym busem. Ośrodek oferuje, wyciągi wypożyczalnie sprzętu oraz lekcje narciarstwa.

2. Skiareal Klinovec

Ośrodek położony w Rudawach i szczególnie polecany dla rodzin oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem. Łączna długość tras do 31 km z przewagą tras niebieskich. Do dyspozycji turystów oddane jest 17 wyciągów, wypożyczalnie, szkoły narciarskiej oraz skipassy w atrakcyjnych cenach.

3. Ještěd – Liberec

Ośrodek położony w Górach Izerskich w północnych Czechach. Jest lubiany przede wszystkim przez doświadczonych narciarzy ze względu na wymagające trasy. Miłośnicy sportów zimowych mogą również spróbować się na skoczni narciarskiej należącej do ośrodka. Kompleks zapewnia dostęp do 9 wyciągów, wypożyczalni sprzętu oraz szkoły narciarskiej.

4. Cerna Hora – Janské Lázně

Ośrodek znajduje się w Janské Lázně, czyli znanym uzdrowisku. Do dyspozycji turystów oddanych jest aż 50 km tras o zróżnicowanym poziomie trudności. To sprawia, że ośrodek jest idealny dla rodzin. Funkcjonuje tutaj aż 12 wyciągów, wypożyczalnia nart oraz szkółka, w której pracuje 150 wykwalifikowanych instruktorów jazdy. Warto zajrzeć również na tor saneczkowy o długości 3,5 km.

Zostaw komentarz