Jak spędzić czas w Krakowie?

Czas w Krakowie

Od bogatej kultury kawiarnianej po energetyczne życie nocne, fascynujące miejsca historyczne i malownicze parki- istnieje wiele powodów, dla których warto pojechać po Krakowa? Zastanawiasz się, jak ułożyć plan wycieczki? Sprawdź nasze propozycje!

Planty

Rozciąga się wokół Starego Miasta. Powstał na początku XIX wieku. Składa się z ogrodów zaprojektowanych w różnych stylach, połączonych chodnikami i trawnikami, a zwieńczonych fontannami i rzeźbami. Spacerując po Plantach, zobaczysz niewielki fragment starych murów, XIII-wieczną gotycką Bramę Floriańską i Barbakan. Zwróć też uwagę na klasztor karmelitów, który niegdyś służył jako austriackie więzienie, XVII-wieczny pałac biskupi, z którego okna papież Jan Paweł II witał niegdyś mieszkańców Krakowa oraz Kościół Matki Bożej, zbudowany w 1635 roku. Z kolei secesyjny Pałac Sztuki i Bunkier Sztuki, betonowa sala wystawowa, zostały przekształcone w muzeum i bar.

Fort Benedykt

Fort Benedykt, jedyna zachowana twierdza z trzech, które powstały na Podgórzu w połowie XIX wieku w celu ochrony Wisły i drogi do Lwowa. Przykuwa uwagę imponującą dwukondygnacyjną ceglaną wieżą artyleryjską w kształcie szesnastobocznego wielokąta. Fort Benedykt ma okrągły, wewnętrzny dziedziniec o łącznej powierzchni 1500 metrów kwadratowych.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

Z 14 placówkami rozsianymi po całym mieście, Muzeum ma swoją główną siedzibę w Pałacu Krzysztofory na Rynku Głównym. Ta wspaniała XVII-wieczna barokowa kamienica z ozdobną sztukaterią została odnowiona. Obecnie znajduje się tam stała ekspozycja związana z rozwojem urbanistycznym miasta. Zwróć też uwagę na portrety społeczników i słynną kolekcję tradycyjnych krakowskich szopek bożonarodzeniowych. Oddziały Muzeum obejmują interaktywne ekspozycje Podziemnego Rynku Głównego, Fabrykę Oskara Schindlera, Barbakan, Starą Synagogę przy ulicy Szerokiej i Muzeum Nowej Huty.

Czas w Krakowie

Okna Cafe

Ta urocza i artystyczna kawiarnia obok Synagogi Wysokiej stanowi idealne miejsce na relaks, spotkanie z przyjaciółką lub pracę. Bardzo często odbywają się tutaj wernisaże. Menu obejmuje przekąski śniadaniowe (krakowskie precle, hummus, szaksuszka, jajka sadzone, quiche, płatki owsiane), ciasta, ciasteczka, tapas, empanady, świeżo wyciskane soki, koktajle, wino, kawa i wino. Jeśli będziesz miał trochę szczęścia, możesz posłuchać recitalu fortepianowego. Panuje tutaj kameralna, przyjazna i międzynarodowa atmosfera.

Artefakt Cafe

Ta kultowa kawiarnia/bar oferuje szeroką gamę wydarzeń i happeningów. To popularne miejsce wśród krakowskich hipsterów i artystów. Górne piętro jest kwintesencją Kazimierza- ciekawego miejsca spotkań, oryginalnych mebli i przestrzeni galerii. Z kolei na dole rozwieszone są plakaty teatralne. Znajduje się tu również dużo sof do siedzenia. Panuje tu świetna atmosfera. Można tutaj często zobaczyć mecze na żywo, a latem usiąść w małym ogródku.

EtnoKraków

Trwające tydzień święto muzyki etnicznej z udziałem muzyków z kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Odbywa się w różnych punktach miasta. Harmonogram znajdziesz na stronie internetowej. Lubisz się dobrze bawić? W takim razie lista imprez w Krakowie na pewno Ci się przyda.

Zostaw komentarz