Farba blond na brązowe włosy – co musisz wiedzieć?

wlosy blond

Farbowanie brązowych włosów na blond nie jest prostym działaniem. O czym powinniśmy w tym kontekście pamiętać?

Farbowanie włosów na blond – drastyczna i zjawiskowa metamorfoza

Najczęstszym powodem podejmowania się przez nas farbowania włosów jest oczywiście chęć znacznej zmiany naszego wizerunku. Każdy, kto kiedykolwiek zmieniał kolor swojej fryzury wie doskonale, jak mocno może on odmienić to, jak wyglądamy oraz jak odbierają nas inni. Nic więc dziwnego, że farbowanie włosów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich, a coraz częściej zaczynają z niego korzystać również i mężczyźni. Warto jednak pamiętać o tym, że w niektórych sytuacjach jest to również proces wysoce inwazyjny dla naszych włosów, w szczególności, jeżeli podejmujemy się naprawdę drastycznej zmiany koloru.

Dzisiaj mówimy zaś o procesie, który uważany jest za jeden z najtrudniejszych w sztuce farbowania włosów, czyli zmiana ich kolorów z ciemnego na bardzo jasny. Oczywiście brązowe włosy nie znajdują się na końcu osi, lecz mimo wszystko posiadają naturalnie mocny, ciemny barwnik, który mocno gryzie się na przykład z próbą przefarbowania na blond. To właśnie dlatego zanim podejmiemy się tak odważnej zmiany, koniecznie warto jest pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć wszelkich komplikacji.

Farbowanie brązowych włosów na blond – o tym koniecznie pamiętaj

Farba blond jest niezwykle trudna do implementacji na ciemnych włosach, lecz nie jest to proces niemożliwy do wykonania. Warto jednak pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach. Przede wszystkim musimy pamiętać, że do takiego zabiegu musimy przystąpić ze zdrowymi i odpowiednio odżywionymi włosami – tak drastyczna zmiana koloru jest bowiem dla nich wyjątkowo trudna i obciążająca ze względu na konieczność użycia mocnego utleniacza.

Warto również pamiętać o tym, że każde włosy są inne. W niektórych przypadkach zabieg będziemy w stanie ukończyć za jednym zamachem, lecz niektóre osoby powinny się nastawić na kilkukrotną wizytę, by uzyskać kolor, o którym marzymy. Pamiętajmy również, że prawdopodobnie konieczne będzie częste odświeżanie koloryzacji – włosy będą walczyły o powrót do swojego domyślnego koloru.

Farbujesz brązowe włosy na blond? Koniecznie zrób to u fryzjera!

Jeżeli chcemy farbować brązowe włosy na bardzo jasny kolor, powinniśmy wybić sobie z głowy próby robienia tego na własną rękę – możemy zrobić naszym włosom sporą krzywdę. Pod okiem eksperta będziemy w stanie płynnie przejść przez wszystkie etapy koloryzacji, obciążając nasze włosy w jak najmniejszym stopniu.

Zostaw komentarz