Egzotyczne miejsca do zwiedzania – wycieczka do Sudanu

Wycieczka do Sudanu

Można powiedzieć, że mimo wszystko w dalszym ciągu Sudan nie został jeszcze do końca odkryty przez turystów i cały czas jest jedną wielką zagadką i tajemniczym miejscem, które zachęca do przyjazdu. W Sudanie jest coś wyjątkowego, a oferty biur podróży sprawiają, że staje się to wycieczką marzeń.

Sudan jest krajem w Afryce Północnej i jak się okazuje – to najmłodszy kraj na świecie. Położone jest nad Morze Czerwonym i jest dużą atrakcją turystyczną, jednak nie jest jeszcze tak mocno oblegane przez wszystkich turystów, co sprawia, że można go spokojnie zwiedzać.

Warto poznać informacje przed wyjazdem?

Sudan nie jest miejscem, gdzie pakujemy się w opcji “last minute”, ponieważ na podróż do Sudanu trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim bardzo ważne są odpowiednie szczepienia, które są obowiązkowe przed taką wycieczką. Należy wykonać je w odpowiednim czasie i oczywiście po konsultacji z lekarzem.

Ponadto trzeba posiadać wizę i ważny jeszcze przez 6 miesięcy paszport.

Przed wyjazdem należy sprawdzić sobie wszystkie regiony tego kraju, ponieważ w niektórych może czekać niebezpieczeństwo i warto takie miejsca omijać z daleka. Podróżowanie do Sudanu jest odradzane przez resort spraw zagranicznych ze względu np. na różne spory w przygranicznych rejonach, dlatego takie wycieczki na pewno są dla osób odważnych, które przemyślały swoją decyzję.

MSZ radzi, by unikać zapuszczania się w rejony stanów: Jonglei, Upper Nile, Unity i Lakes, ponieważ są one wyjątkowo niebezpieczne.

Czy Sudan może być wycieczką marzeń?

Oczywiście, że tak! Sudan dla wielu osób jest wciąż nieodkrytym miejscem, które gdzieś tam w marzeniach jest jeszcze do zobaczenia. W Sudanie wbrew pozorom jest bardzo wiele miejsc i przedmiotów, które warto zobaczyć.

Przeczytacie o nich na stronie www, ale w skrócie mówiąc – warto zobaczyć:

  • stolicę kraju Chartum,
  • Park Narodowy Dindar,
  • pustynię Saharę,
  • miejscowości Port Sudan,
  • piramidy,
  • rafy koralowe,
  • stanowisko archeologiczne w Meroe.

Miejsc jest mnóstwo i warto poświęcić trochę czasu na to, aby wszystko zobaczyć. Pojechanie do Sudanu to przede wszystkim odwiedzanie różnych miejsc z odrobiną relaksu, a nie na odwrót.

Ubezpieczenie wycieczki

Wybierając się w takie regiony zalecane jest to, aby wykupić stosowną polisę, która w razie potrzeby pokryje koszty leczenia oraz transportu medycznego.

Ryzyko

Niestety w wielu przypadkach wycieczka do Sudanu może być ryzykiem, ponieważ Sudan jest państwem zagrożonym terroryzmem, więc z pewnością każdy doskonale wie, jakie może nieść za sobą złe konsekwencje znalezienie się w nieodpowiednim miejscu.

Do Sudanu warto wybierać się zawsze w takim okresie, aby mieć pewność, że jest to najlepszy czas na wycieczki.

Jakie są inne niebezpieczeństwa?

Wskazaniem jest, aby po samej stolicy przemieszczać się wyłącznie w ciągu dnia bez cennych rzeczy na widoku. Dochodzi tam bowiem wyjątkowo często do kradzieży oraz napadów, również tych dokonywanych z bronią w ręku, a tego z pewnością każdy chciałby uniknąć.

Pod żadnym pozorem nie wolno posiadać przy sobie narkotyków ani fotografować obiektów rządowych, wojskowych i strategicznych oraz osób umundurowanych.

Homoseksualiści powinni unikać publicznego okazywania czułości. Seks między osobami tej samej płci jest obłożony karą wieloletniego więzienia i nie jest akceptowany.

Sudan jest pięknym, ale też jednocześnie bardzo niebezpiecznym miejscem. Osoby podróżujące w te rejony zawsze powinny być dobrze przygotowane na różne ewentualności. Należy też pamiętać o tym, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w najbardziej możliwy sposób. Trzeba unikać różnego rodzaju zachowań, które mogą wpłynąć na negatywny odbiór turystów.

Zostaw komentarz