Dlaczego warto wybrać się nad morze jesienią?

morze jesienia

Jesień to idealny czas nie tylko na zagraniczne wakacje, ale również na zwiedzanie polskiego wybrzeża. Jesienny wyjazd nad morze to zdecydowanie bardzo dobry pomysł, głównie z uwagi na mniejszą ilość turystów, niższe ceny, jak również możliwość znalezienia bardzo ciekawych ofert. Nie możemy również zapominać o tym, jak duże właściwości prozdrowotne ma przebywanie nad morzem jesienią.

Bardzo dużo osób jesienią wybiera się nad polskie morze. Trzeba zdecydowanie przyznać, że Morze Bałtyckie należy do jednych z najsurowszych, ale również najpiękniejszych. Dzięki temu ogromna ilość turystów decyduje się na to, aby pojechać nad morze nie w sezonie letnim, gdy jest duże obłożenie hoteli, ale właśnie jesienią, gdy zaczyna się rok szkolny, jak również rok akademicki.

Jesienny wyjazd nad morze, podobnie jak wyjazd letni, warto odpowiednio wcześniej zaplanować, aby zmniejszyć koszty, jak również znaleźć dokładnie taką ofertę, która nam najbardziej odpowiada. Do wyboru mamy sporą ilość kwater prywatnych, jak również hoteli.

Dlaczego jesienią nad morze?

Jesień nad polskim morzem zdecydowanie może być wyjątkowa, nawet wtedy, gdy nie ma pogody. Wystarczy wszystko dobrze zaplanować, a wcześniej ustalić własne oczekiwania. Odpoczywając nad morzem np. we wrześniu, październiku lub w listopadzie, zdecydowanie również skorzystać z walorów prozdrowotnych. Dla osób, które mają różnego rodzaju problemy z układem oddechowym, cierpią na różnego rodzaju alergie, przebywanie nad wodą ma zbawienny wpływ zarówno na kondycję fizyczną, jak również na kondycję psychiczną.

Jesień nad morzem to:

– możliwość systematycznej aktywności fizycznej,
– możliwość biegania, chodzenia, jazdy na rowerze,
– możliwość wyciszenia się,
– szansa na oderwanie się od pracy, obowiązków rodzinnych,
– możliwość nabrania pozytywnego dystansu do tego, co nas czeka,
– szansa na wdychanie dużych ilości jodu, który jest niezwykle przyjazny organizmowi.

Dlaczego jod jest ważny dla organizmu?

Jod to niezwykle cenny pierwiastek, który ma zbawienne znaczenie z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Przede wszystkim jod jest ważny dla produkcji hormonu tarczycy tyroksyny T4 i trójjodotyroniny T3. Również wpływa na stabilne funkcjonowanie metabolizmu. Jod odgrywa także rolę w prawidłowym rozwoju płodu i dalej dziecka w okresie dorastania.

Warto pamiętać o tym, aby planować swój wypoczynek nie tylko w okresie wiosennym i letnim, ale również jesienią.

Zostaw komentarz